Rozcestník
Přezdívka:
Mailová adresa:
Webové stránky:
Titulek příspěvku:
Příspěvek k webu:
Text příspěvku:
 
Čas: 2017-07-22 23:03:15 Kategorie: » Anarchokapitalismus « Titulek: odpoved pro Zlatofetise
Přezdívka: Urza Mail: urza v doméně urza.cz Web: http://www.urza.cz/
Opuštění zlatého standardu se samozřejmě nedá přesně datovat, neboť jednak svět je rozmanitý a všude to funguje jinde a jednak je samozřejmě možné mít monetární politiku, která se zlatému standardu blíží více než jiná.
S těmi krachy bank (a podobně) máte pravdu; ale to samozřejmě patří k trhu. Je to jako hájit socialismus tím, že v kapitalismu pořád krachují firmy.... ano, krachují, což je nezbytnou a žádoucí součástí trhu.
Čas: 2017-07-22 13:47:27 Kategorie: » Anarchokapitalismus « Titulek: Ankap: Banky
Přezdívka: zlatofetiš Mail: neuveden Web: neuveden
Tak to už je Vaše interpretace monetární teorie cyklu. Co je podle Vás opuštění zlatého standardu? Datum. Učebnicově existuje asi 5 forem zlatého standardu a nikdy nefungoval dobrovolně a plošně tak jak to vyznívá z vašeho výkladu. Žádná země nemá v tržní ceně zlata dostatečné zásoby, některé nemají defakto žádné. Mezi běžným obyvatelstem převažoval většinou barter pokud jdeme do historie. Problémy s tzv. svobodným bankovnictvím - systém fungoval při hosp. růstu, při poklesu velké krachy bank, omezená teritoriální platnost bankovek, množství směnných kursů. Nepřehledný systém a neexistoval delší dobu. Podrobněji viz článek.
Čas: 2017-07-22 10:37:20 Kategorie: » Anarchokapitalismus « Titulek: odpoved pro Zlatofetise
Přezdívka: Urza Mail: urza v doméně urza.cz Web: http://www.urza.cz/
Pozor, mluvím o CYKLICKÝCH hospodářských krizích!
Hospodářské krize byly pochopitelně zaznamenány dávno před opuštěním zlatého standardu, nejen v Bibli, ale i během celého středověku.
Jejich důvody však byly dány něčím externím, například špatnou úrodou a podobně. Nebyly to cyklické hospodářské krize inherentně obsažené v ekonomice, ty začaly právě až se zrušením zlatého standardu (a tím míním plného krytí peněz zlatem).
Co se týče klesání cenové hladiny, tak to je sice oblébeným strašákem, ale ve skutečnosti to není takový problém, za jaký je strašiteli vydávám, nicméně to je na delší diskusi.
Čas: 2017-07-22 10:31:05 Kategorie: » Anarchokapitalismus « Titulek: Ankap: Zlatý standard
Přezdívka: zlatofetiš Mail: neuveden Web: neuveden
Hospodářské krize jsou zaznamenány už v bibli. Hospodářská krize koncem 70. let v USA – bezprostředně po uzákonění jedné z forem zlatého standardu. Píšete o zavedení zlatého standardu - jakého? Krytí agregátu M1 zlatem 0,63% v České republice (Český finanční a účetní časopis, 2011, roč. 6, č. 3, s. 47-67.Role zlata v peněžním systému , prof.Zbyněk Revenda). V některých zemích není defakto vůbec (a nikdy nebylo). Zavedení zlatého systému v dané zemi by rozhodně nevedlo k nějakému ekonomickému
rozkvětu, při v zásadě stabilní nabídce peněz spojenému s klesáním cenové hladiny.
Čas: 2017-07-17 17:56:34 Kategorie: žádná Titulek: odpoved pro Karlika
Přezdívka: Urza Mail: urza v doméně urza.cz Web: http://www.urza.cz/
Jj, je toho hodně.
Ano, chci vydat Anarchokapitalismus, ale je na tom třeba udělat hodně práce.
Čas: 2017-07-17 16:00:25 Kategorie: žádná Titulek: Kniha
Přezdívka: Karlík Mail: neuveden Web: neuveden
Aha, tak to toho máte více než dost. A jakou knihu vlastně píšete. Já myslel, že chcete vydat váš Anarchokapitalismus? A ten je už přece napsán, ne?
Čas: 2017-07-15 12:18:00 Kategorie: žádná Titulek: odpoved pro Karlika
Přezdívka: Urza Mail: urza v doméně urza.cz Web: http://www.urza.cz/
Jasně, že Dominika znám, Liberální institut mám rád, akorát toho mám až na hlavu (provozuji své stránky i Mises.cz, píši knížku, jsem aktivní ve Svobodě učení, Paralelní Polis, ....), takže nestíhám mít přehled o všem xD
Čas: 2017-07-14 11:10:34 Kategorie: žádná Titulek:
Přezdívka: Karlík Mail: neuveden Web: neuveden
Já myslel, zda Bastiata III bude Liberální institut vydávat. Měl jsem za to, že Dominika Stroukala znáte. Nějak jsem ten pocit získal ze starého Mises.cz. Ale je možné, že se pletu nebo ho už tolik nevídáte.
Čas: 2017-07-13 21:03:17 Kategorie: žádná Titulek: odpoved pro Honzu
Přezdívka: Urza Mail: urza v doméně urza.cz Web: http://www.urza.cz/
Díky za link; copak o to, oni si toho někteří všímají vždycky.
Naším úkolem je, abych jich bylo co nejvíc.
Čas: 2017-07-13 21:01:43 Kategorie: žádná Titulek: odpoved pro Karlika
Přezdívka: Urza Mail: urza v doméně urza.cz Web: http://www.urza.cz/
Jak co vypadá s Bastiatem III? Jestli jde o e-shop, tak ten už je pod Liberálním institutem.
Čas: 2017-07-13 21:00:23 Kategorie: žádná Titulek: odpoved pro Karlika
Přezdívka: Urza Mail: urza v doméně urza.cz Web: http://www.urza.cz/
Díky za upozornění na chybu, nicméně ten článek byl repost starého článku, který je kapitolou knížky.... máte pravdu, vím, že tak se nejmenoval, ale úplně nevím, jestli je vhodné to přepisovat, když jsou to kapitoly....
Čas: 2017-07-12 09:21:19 Kategorie: žádná Titulek:
Přezdívka: Honza Mail: neuveden Web: neuveden
Někteří už si všimli, že regulací je moc...
http://finmag.penize.cz/penize/324828-je-to-pro-vase-dobro-platte
Čas: 2017-07-12 09:17:27 Kategorie: žádná Titulek: Dotaz
Přezdívka: Karlík Mail: neuveden Web: neuveden
Má dotaz na to jak to vypadá s Bastiatem III? Díky.
Čas: 2017-07-12 09:16:28 Kategorie: žádná Titulek: Chyba
Přezdívka: Karlik Mail: neuveden Web: neuveden
Urzoslave, včerejší článek na Mises.cz obsahuje jednu chybu: Bastiat se jmenoval Claude Frédéric Bastiat a nikoliv Frédéric Claude Bastiat. Zkrácené se dá použít Frédéric Bastiat. Ale teď je to jako by někdo psal Hynek Karel Mácha. Lidi mu budou asi rozumět, ale nepoužívá se to.
Čas: 2017-07-11 22:31:23 Kategorie: » Anarchokapitalismus « Titulek: odpoved pro Gadol
Přezdívka: Urza Mail: urza v doméně urza.cz Web: http://www.urza.cz/
Upřímně řečeno o tomhle zas tak moc nevím; tedy o většině z toho. Jen u těch psychiatrických diagnóz nesouhlasím; ono se sice může zdát, že tam léčba pomáhá, ale reálně je léčit neumíme, maximálně občas zmírňovat některé symptomy, přičemž i to je dost subjektivní a diskutabilní.
Čas: 2017-07-11 16:59:28 Kategorie: žádná Titulek:
Přezdívka: Gadol Mail: Gadol v doméně seznam.cz Web: neuveden
Farmaceuticke firmy maji zajem na prodeji psychofarmak, lekari jsou motivovani, aby psychofarmaka predepisovali. Pacient radeji vezme tabletku nez by resil problem, ktery mu zpusobuje potize. Vysledkem je, ze neusne bez sedativa, nefunguje bez antidepresiva a jeho usudek je nepregnantni. Takova je proste situace. Clovek pokud takto resi svuj problrm se necha rad presvedcit, ze potrebuje nemocenskou, pozdeji duchod a nebo prispevky na to, ci ono. Pak samozrejme ztrati motivaci pracovat, podnikat a rad se zhoupne v socialni siti. Netyka se to skutecnych psychiatrickych diagnoz, tam je naopak lecba prinosem. Media radi oslovuji lidi hesly, jsko socialni nespravedlnost, boj za prava vsech. Nechteji a nemohou napsat, osvobodte se, pracujte a zijte s cistym vedomim, ze mate svuj osud ve svych rukou. Tim myslim, nechtejte regulace, zacnete delat veci tak, abyste dostali spravedlivou odmenu v mnoha rovinach. Nemoc az na par vyjimek, je jich malo, dava lidem signal o jejich potizich v zivote a neschopnosti se s nimi vyrovnat. Pokud to pochopi vcas, tak se vyleci a zivot bude pro ne zase mit svou hodnotu.
Čas: 2017-07-11 12:47:57 Kategorie: » Anarchokapitalismus « Titulek: odpoved pro Gadol
Přezdívka: Urza Mail: urza v doméně urza.cz Web: http://www.urza.cz/
Jsem moc rád, že sledujete ta videa.
Co se týče manipulace v médiích, tak souhlas, ale nemyslím si, že je to nějak cílené, prostě se to tak děje, protože i ti novináři tak smýšlejí, čili to tak lidem podávají.
Nemyslím si, že lze paušálně říci, že "oficiální psychofarmaka jsou nebezpečnější než (ilegální) drogy", spíše to bude záviset člověk od člověka a drogu od drogy; ale rozhodně bych netvrdil ani opak, tedy že (ilegální) drogy jsou nebezpečnější.
Manipulovatelnost lidí pod vlivem oficiálních drog.... nevím.... některé tak mohou působit, ale neřekl bych, že to jde tak daleko, aby vláda lidem cíleně podávala taková psychofarmaka, aby byli poddanější; ne že by na to nebyla dost zlá, ale myslím, že to není potřeba.
Obecně se snažím hledat nejjednodušší vysvětlení pro věci.... a také velmi věřím v Hanlonovu břitvu.
Čas: 2017-07-11 12:42:26 Kategorie: žádná Titulek:
Přezdívka: Gadol Mail: Gadol v doméně seznam.cz Web: neuveden
Dobry den, divala jsem se na kratkou debatu v ceske televizi na tema jak zachazet s nepokoji v Hamburku a bohuzel jsem vyslechla tolik lzi a manipulace, ze je to k nevire. Cely zivot pracuji v odvetvi zdrqvotnictvi a poslouchala jsem Vasi prednasku na toto tema a na tema drogy. Myslim si uplne to same a tvrdila jsem to jeste v dobe, kdy jsem nebyla ovlivnena rakouskou skolou. Uz tehdy jsem rikala, ze oficialni sedativa, psychofarmaka apod jsou nebezpecnejsi nez drogy, jelikoz maji bohuzel mnoho negativnich vlastnosti a cloveka delaji zavislym a neschopnym uvazovat objektivne. Neni nahoda, ze svet zacina byt otraveny temito leky. Navic kdyz to napise lekar a da na to pojistovna penize, tak je to preci v poradku.Lidi jsou mnohem lepe manipulovatelni pod vlevem techto oficialnich drog.V kombinaci nevzdelanosti, strachu a neschopnosti prevzit zodpovednost lze nasmerovat bezneho cloveka tam kam stat chce. Je potreba vice informaci a osvety jak se snazite i vy vse vysvetlovat. Na videich mne velmi bavi diskuse na konci.
Čas: 2017-07-11 09:15:32 Kategorie: » Anarchokapitalismus « Titulek: odpoved pro Gadol
Přezdívka: Urza Mail: urza v doméně urza.cz Web: http://www.urza.cz/
To o těch hranicích je velká pravda a jsem moc rád, že to píšete; myslím si naprosto totéž. S tím rozdílem, že se necítím doma všude, ale na mnohem menších místech (Plzeňský kraj či Praha a část Středočeského), též neohraničených státními hranicemi. Ale líbí se mi ten pohled, kdy je někdo vážně ignoruje.
Jinak s tím nepořádkem máte pravdu a je to velká výhoda; jeden známý, který rád a hodně cestuje, mluví o veličině, které říká "ordnung faktor" a myslím tím to, jak moc mají lidé tendenci jednat podle pravidel, v extrémnějších případech se snažit k tomu přimět i ostatní ("vychováváním", bonzováním a tak dále). Za místa s nejnižším "ordnung faktorem" označuje některá místa v Jižní Americe, Africe a Asii, přičemž v Evropě je prý místo s nejnižším "ordnung faktorem" ČR, což je hrozně fajn, protože na to, jaký je tu bordel (v pozitivním slova smyslu), jsme opravdu bohatá země, takže skoro ideální místo pro život xD
Čas: 2017-07-10 23:20:23 Kategorie: žádná Titulek:
Přezdívka: Gadol Mail: Gadol v doméně seznam.cz Web: neuveden
Ceska Republika ma velkou vyhodu, ze si prosla totalitou a tudiz lide zde chapou, tedy pokud chteji, nebezpeci totalitarni spolecnosti a jelikoz mame rodinou zkusenost s padesatymi lety a stb kontrolou a veznenim otce, tak vim jak tenka hranice je mezi dnem kdy jste svobodny a dnem kdy uz jste zavreny. Tato zkusenost je jiste velice cenna a divam se na svet vzdy trochu jinyma ocima. Je zde oproti zapadnimu svetu jeste tak trochu neporadek a neni jeste vse tak podchyceno a kontrolovano. To je velka vyhoda a take i to, ze je tu spousta kreativnich lidi a i statecnych, kteri si nenechaji vse libit a maji svuj nazor. Jsem doma tady i ve Svycarsku. Vlastne jsem doma vsude, nebot hranice jsou opet jen vymysl, ktery neni z pohledu svobodneho cloveka potreba.
Čas: 2017-07-10 23:00:47 Kategorie: » Anarchokapitalismus « Titulek: odpoved pro Gadol
Přezdívka: Urza Mail: urza v doméně urza.cz Web: http://www.urza.cz/
Dobrý večer.
To je určitě zajímavé a v mnoha ohledech super, ale určitě bych nezatracoval ČR; tady jsou zase skvělé jiné věci xD
Budu rád, pokud se někdy zastavíte....
Každopádně díky za super rozbor.
Čas: 2017-07-10 22:57:07 Kategorie: » Anarchokapitalismus « Titulek: Ankap: Zlatý standard
Přezdívka: Gadol Mail: Gadol v doméně seznam.cz Web: neuveden
Dobry vecer, Svycarsko neni jiste idealni svet, kde je vse vyreseno a nemusi se zlepsovat. Co mne ale na te male zemicce fascinuje je to, ze si neschvalila bezpodminecny prijem v referendu, je tady stale tradice / mluvim o nemeckem kantonu u Bodamskeho jezera/ pracovitosti a chapani tradicniho selskeho uvazovani. Musim pracovat, abych se mel lepe. Pracuji i starsi lide a nebo stari lide, protoze je to spravne. Kdyz dostanete socialni davku pokud nemate prijem, musite ji pak splatit ze sveho platu a neni nekonecna. Cilem je umet se o sebe postarat. Nenarazila jsem zatim na korupci, nerikam ze neni, ale je ji mnohem mene. Kazdemu je jasne, ze i o obranu se musi postarat sam a ma doma zbrane. Nejsou tam sileni strelci jako v USA/ kde jsem take zila/ i kdyz kazdy zdravy muz ma ve sklepe vyzbroj. Prima demokracie je volbou skutecnych lidi a ne reprezentantu. I kdyz ma sva pravidla. Pokud clovek chce pracovat dostane mnoho moznosti. Male firmy maji velky uspech a kousek od naseho bytu je takova a vyvazi do celeho sveta top produkty . Tradicne si udelala jmeno a nema podporu statu, nebot je v oboru nejlepsi. Fascinuje mne poradek, protoze to chci mit uklizene, tak uklidim kolem domu, aby soused nebyl smutny, ze se musi koukat na binec. Je prqvda, ze zrovna tady v teto oblasti maji regulace, ale hlavne pro cizince, protoze Svycari to nejak tak uz maji v krvi. Mohu platit v hotovosti a nikdo se nezhrouti kdyz pouziji vyssi hotovost nez 500 franku. Byrokracie pri nakupu bytu je minimalni. Banka vystavi potvrzeni o uvolneni financi, podepise se na urade smlouva, kterou vam vystavi a ten den jste zapsan do katastru jako vlastnik. Tady to trva tydny. Mluvim i o nakupu na hypoteku pokud ji nekdo potrebuje. Tu vam schvali obratem pokud jste klient co ma finance v poradku. Neni to idealni svet, ale v ramci moznosti nam dava vice svobody nez zde. Samozrejme bychom chteli jeste vice volnosti, ale ... tlak je prilis veliky. Svycarsko ma obrovske mnozstvi firem, firmicek a zivnostniku a ti vytvareji bohatstvi zeme. Kdyz se vam dari v podnikani, tak vas oceni .
Čas: 2017-07-09 21:29:38 Kategorie: » Anarchokapitalismus « Titulek: odpoved pro Simonu
Přezdívka: Urza Mail: urza v doméně urza.cz Web: http://www.urza.cz/
Děkuji za povzbuzení, je to od Vás velmi milé.
Mohu se zeptat, ve Švýcarsku pociťujete míru svobody větší než tady? Myslíte, že je to tak ve všem? Nebo jsou prostě oblasti, kde je to lepší tady, a oblasti, kde je to lepší tam? Tohle bych tak očekával, že to nebude moc jednoznačné.
Čas: 2017-07-09 13:04:02 Kategorie: » Anarchokapitalismus « Titulek: Ankap: Zlatý standard
Přezdívka: Gadol Mail: Gadol v doméně seznam.cz Web: neuveden
Dobre nedelni odpoledne, dekujeme za mile pozvani od lidi nasi krevni skupiny. Manzel je velmi casto ve Vidni na Mises institutu a na podzim se chysta do Mnichova, kde bude velka konference. Doufam, ze i ceska odbocka Mises institutu a Vase prednasky, web a dalsi pociny pomohou lidem pochopit jak nebezpecna doba se blizi. Velice bych si prala, aby lide vice byli svobodni a prokoukli tu hru co se s nami hraje. My uz to nemohli snaset a tak jsme se presunuli do krasneho Svycarska. Mam stale ten neodbytny pocit, ze se musime nejak vsichni takto myslici lide spojit a vyvazovat tu nespravedlnost, ktera je na Nas pachana. Budu Vas vice sledovat a urcite prijdeme. Simona
Čas: 2017-07-08 23:49:23 Kategorie: » Anarchokapitalismus « Titulek: odpoved pro Gadol
Přezdívka: Urza Mail: urza v doméně urza.cz Web: http://www.urza.cz/
Díky moc za velmi milý příspěvek; pokud byste někdy chtěli potkat v té Praze lidi, kteří právě o svobodu mají zájem a svobodného ducha sami mají, můžeme se domluvit, znám takových hodně a občas se scházíme.
Čas: 2017-07-08 19:45:55 Kategorie: » Anarchokapitalismus « Titulek: Ankap: Zlatý standard
Přezdívka: Gadol Mail: Gadol v doméně seznam.cz Web: neuveden
Dobry den, dobrou variantou je sluzba, kterou poskytuje spolecnost dohledatelna na http://www.goldmoney.com ale divila bych se, pokud ji uz neznate. Jinak diky za vas web, jsme s manzelem priznivci rakouske skoly. Podnikam jiz 18 let a slouzim trhu bez dotaci a podobnych vymozenosti. Nasim heslem je, at nam jde stat z cesty. Zijeme ve Svycarsku, ale nas soused princ Adam jako osvicenec je nam jeste blizsi.Simonetta by rada Svycarsko zapojila do globalni site, ale ma smulu, jeste, ze svycarsko ma casto referendum a rozhoduji se obcane.Praha je nasim druhym domovem, skoda ze se neprosazuje vice svobodny duch cloveka, ale to by museli lide prijmout odpovednost a prat si svobodu. Zatim to moc lidi tak nevidi, ale delate to dobre a dal se snazte myslenky sirit mezi lid. Diky
Čas: 2017-07-03 23:11:22 Kategorie: » Anarchokapitalismus « Titulek: odpoved pro Pabla
Přezdívka: Urza Mail: urza v doméně urza.cz Web: http://www.urza.cz/
Dobrý den.
Znečištění vody, vzduchu a podobně je typicky útok na někoho; jen se to hůře prokazuje.
Každopádně z hlediska principu neagrese je to totéž, jako když mi soused přivede vysypat svou popelnici na zahradu, prostě kontaminoval mé vlastnictví svým bordelem.
Znečištění je tentýž případ, akorát se hůře prokazuje, protože se jej vypicky dopouští více malých subjektů než jeden velký (ale občas i jeden velký).
Čas: 2017-07-03 16:12:29 Kategorie: » Anarchokapitalismus « Titulek: Čistota vzduchu v ankapu
Přezdívka: Pablo Mail: pablo.cz.ch v doméně gmail.com Web: neuveden
Dobrý den, jsem skoro přesvědčen o anarchokapitalismu až na to jakou formou by se řešilo zněčistění (pokud by tedy nastalo) vzduchu - nebo velkých vodních ploch - moře/jezera? U půdy nebo vodních toků je toto jasné ale vzduch sám o sobě se vlastnit nedá a kontrola velké vodní plochy je naročná.
Vyberte měsíc roku 2017: 07 06 05 04 03 02 01
Vyberte měsíc roku 2016: 12 11 10 09 08 07 06 05 04 03 02 01
Vyberte měsíc roku 2015: 12 11 10 09 08 07 06 05 04 03 02 01
Vyberte měsíc roku 2014: 12 11 10 09 08 07 06 05 04 03 02 01
Vyberte měsíc roku 2013: 12 11 10 09 08
Vyberte měsíc roku 1989: 11 09