Rozcestník
Přezdívka:
Mailová adresa:
Webové stránky:
Titulek příspěvku:
Příspěvek k webu:
Text příspěvku:
 
Čas: 2020-01-24 07:12:52 Kategorie: » Anarchokapitalismus « Titulek: odpověď pro Jirku
Přezdívka: Urza Mail: urza v doméně urza.cz Web: https://www.urza.cz/
Dobrý den.

1/ Obávám se, že nerozumím Vaší otázce; respektive mi přijde, že se ptáte na něco, na co už máte odpověď. Ano, je možné, že by v ankapu vznikl stát. A časem se to určitě stane, protože žádný režim netrvá věčně. Stejně jako je možné, že z demokracie vznikne diktatura, což se také dříve či později stane. Záleží jen na časovém horizontu. Vždyť se podívejte do historie, jak dlouho vydržely jednotlivé říše.... většinou velké desítky či malé stovky let, ty hodně úspěšné velké stovky. Pak následoval násilný převrat. Často i mnohem dřív. Podívejte se na celé dvacáté století a ty masakry, podívejte se, kolikrát byla demokracie vystřídána diktaturou, případně kolikrát se demokratický systém začal stávat totalitním. Je to celkem běžná věc, která se prostě děje; jen proto, že teď máme to neuvěřitelné štěstí a žijeme v době a na místě, kde se to v našich životech neděje, si naivně myslíme, že to není celkem normální stav věcí. Bohužel je. A ano, může být i v ankapu. Ale ve státech je rozhodně a bude i nadále.

2/ Problém není ani tak v pomoci jako spíš v útlaku; zatímco v demokracii může většina voličů kdykoliv rozhodnout, že bude buzerovat/okrádat/zavírat/zabíjet nějakou menšinu, pak tomu nepomůže celkem nikdo, protože ho potlačí státní aparát. Vlastně jedinou možností obrany je občanská válka. Oproti tomu když se v ankapu většina bohatých rozhodne prostě nepomoci, pořád může pomáhat kdokoliv jiný. K tomu, aby pomoženo doopravdy nebylo, by musela panovat shoda prakticky všech; nestačí 51 %.

Díky za dotazy,
Urza
Čas: 2020-01-24 06:52:56 Kategorie: » Anarchokapitalismus « Titulek: odpoveď pro Ježka
Přezdívka: Urza Mail: urza v doméně urza.cz Web: https://www.urza.cz/
Zdravím.
Něco už napsal velkej Ká; já o tom mám přednášku tady:
https://www.youtube.com/watch?v=mzkxBZK8o9U&list=PLmwDL0lIJTxCc0yL4i9M2aNQ4a5wRzjb7
Čas: 2020-01-24 01:31:05 Kategorie: » Anarchokapitalismus « Titulek:
Přezdívka: Jirka Mail: neuveden Web: neuveden
Dobrý den, měl bych dva dotazy.
1) Vícekrát jsem slyšel od Urzy, že není zaručeno, že by v anarchokapilaismu znovu nějaký stát nevznikl, s tím, že to podání jsem si vždy vyložil ve smyslu "v nejhorším ten stát zas vznikne". Tento scénář mi nepřijde málo "pravděpodobný" a rozhodně by za předpokladu tohoto scénaře bylo také dosti "pravděpodobné", že by tento "převrat" byl velice násilný. Přijde mi tedy, že většinou takto stručný komentář k tomuto problému je nedostatečný. Věřím, že tuto otázku jste zajisté zkoumal více, chtěl bych Vás tedy poprosit o nějaký komentář.
2) Myslím si, že kritika demokracie kvůli útlaku menšiny většnou není ve všech otázkách správná. Myslím si, že se možnost tohoto útlaku do jisté míry změní na útlak lidmi, které mají více zdrojů. Hlavně u věcí morálního a etického hlediska vidím problém tohoto potenciálního útlaku. Například i kdyby si většina lidí (dále značeno A) myslela, že by se měla podporovat určitá znevýhodněná skupina (např. chudí lidé z nějaké oblasti), tak jelikož je pomoc takovýmto lidem přímo závislá na držených zdrojích, šlo by pouze o to, zda by lidé, co tyto zdroje mají, byli ochotni pomoci. Chápu, že A by mohlo na tyto lidi tlačit konkurencí, ve smyslu, že by preferovali služby od lidí, které by tyto činnosti podporovali. Stále však pořád stačí, aby nejen ty velice bohatí, ale obecně procento lidí s celkově velkou částí zdrojů shodlo, že jim tato činnost nepříjde důležitá a i když by A (které by tvořilo významnou většinu populace) myslelo, že je to amorální, měli by smůlu, jelikož by ani neměli dostatečný "konkurenční" tlak. Myslím si tedy, že tyto "morální" věci dává mnohem větší smysl vyhodnocovat většinou (i když to není perfektní), než "volným trhem".
Děkuji za odpověď.
Čas: 2020-01-23 17:44:51 Kategorie: » Anarchokapitalismus « Titulek:
Přezdívka: velkej Ká Mail: neuveden Web: neuveden
Ježek: Trh nelze predikovat. Nicméně:

1) Ankap pravděpodobně nevznikne na zelené louce. Přinejmenším lidé budou znát z dřívějška nějaká dobrá pravidla silničního provozu, která si zavedou i na svých silnicích.

2) Trh se snaží reagovat na poptávku zákazníků. Zákazníci budou (asi, moje představa) poptávat očekávatelná pravidla silnic. Je to asi podobně jako když lidé na trhu očekávají srovnatelnou a očekávatelnou kvalitu jiných služeb, zboží, bytů apod. Hodně často se uvádí příklad platebních karet. Já bych spíše uvedl příklad různých protokolů v IT, případně různých knihoven ve vývoji software. Existuje spousta knihoven na každý určitý problém, a většinou jejich rozhraní bývá podobné.

3) Co se týče rychlosti, tady vážně těžko říct. Spíše si myslím, že bude koexistovat více systémů, které budou ale celkem snadno použitelné. A nad těmi vícero systémy budou existovat služby, které se budou snažit jich nějakým způsobem velkou část pokrýt, případně mezi sebou různě propojit. Tady bych opět odkázal na svět bankovních karet, případně IT.

Historické příklady volnotržních silnic... no, existují příklady soukromých silnic, jenže buď jsou z tak dávných dob, že problém pravidel nebyl tak značný (nějaký ten vůz tažený voly nebo koňmi vždycky nějak uhne jinému vozu), nebo (v dnešní době) je taková silnice na území státu, který prostě pravidla přikazuje. Jinak soukromých silnic je po světě mnoho; i v ČR jich je plno, např. u každého supermarketu nějaké bývají.

Co se týče provozuschopnosti takového modelu, docela slušné úspěchy jsou ve Španělsku se soukromými dálnicemi (kde ty privátní dálnice jsou kvalitnější), nebo v Británii kdosi postavil zkratku k jedné objížďce (která tam byla kvůli rekonstrukci), vybíral mýto (nijak vysoké, rozhodně úspora vůči spotřebě paliva při objížďce), a místní samosprávu tím dohnal k tomu, aby opravu silnice (kvůli které byla ta objížďka) dokončila co nejdříve.
Čas: 2020-01-23 16:19:44 Kategorie: » Anarchokapitalismus « Titulek:
Přezdívka: Ježek Mail: neuveden Web: neuveden
Zdravím,

zajímala by mě odpověď na námitku etatistů, že vlastníci silnic by se nedohodli na dopravních pravidlech, na způsobu výběru mýtného atd.(respektive by trvalo příliš dlouho než se dohodnou).

Existují nějaké historické příklady volnotržních silnic a tedy i koordinace dopravních pravidel mezi vlastníky?
Čas: 2020-01-22 09:03:45 Kategorie: žádná Titulek:
Přezdívka: Antiurza Mail: neuveden Web: neuveden
Tak to se pozná tak, že jste smažka!
Čas: 2020-01-22 07:45:04 Kategorie: » Anarchokapitalismus « Titulek: odpověď pro Pařmana
Přezdívka: Urza Mail: urza v doméně urza.cz Web: https://www.urza.cz/
Zdravím.
Pokud lidé Olympijské hry doopravdy chtějí, pak se na ně složí; nesloží-li se, pak zjevně víc než Olympijské hry chtějí jiné statky, které by si mohli místo toho pořídit.
Donutíme-li lidi ve světě omezených zdrojů financovat něco, co by dobrovolně nezafinancovali, pak (zcela bez ohledu na hlasování) způsobujeme, že si nemohou koupit věci, kterým dávají skutečně přednot (bez ohledu na to, co říkají nebo jak hlasují; za lidi mluví činy, ne slova).
Mohlo by též dojít k tomu, že by se Olympijské hry nadále konaly, ale trochu by se ubralo na pompě a okázalosti, kterou mají; možná by se pro ně nestavěly speciální areály, ale využilo by se těch stávajících, což by bylo možná méně pohodlné, ale lépe by to odpovídalo tomu, jak chtějí lidé vynakládat své peníze.
Olympijské hry bych rozhodně nefinancoval, ale naprosto jistě bych je nezakazoval. Ať mají lidé možnost ukázat své preference.
Čas: 2020-01-22 00:03:40 Kategorie: » Anarchokapitalismus « Titulek: Ankap: Web
Přezdívka: Pařman Mail: neuveden Web: neuveden
Zdravím, Urzo!
Chtěl bych se Vás zeptat - jaký je Váš vztah k Olympijským hrám? Měly by je podle Vás státy financovat, nebo byste je zakázal? To je toiž speciální případ, kdy něco stát prostě musí podpořit finančně. Nevěřím tomu, že by se daly zaplatit pouze z dobrovolných příspěvků, ale jsem zároveň přesvědčen, že drtivá většina lidí na planetě je chce, o tom nakonec svědčí obrovská sledovanost přenosů z OH v televizích.
Čas: 2020-01-21 17:24:16 Kategorie: žádná Titulek: odpoved pro Antiurzu
Přezdívka: Urza Mail: urza v doméně urza.cz Web: https://www.urza.cz/
Vážně? A jak se to pozná?
Čas: 2020-01-21 16:09:11 Kategorie: žádná Titulek:
Přezdívka: Antiurza Mail: neuveden Web: neuveden
Vy jste radikální Pánkovec!
Čas: 2020-01-21 15:20:02 Kategorie: žádná Titulek: odpoved pro Antiurzu
Přezdívka: Urza Mail: urza v doméně seznam.cz Web: https://www.urza.cz/
A jak s tím souvisím já?
Čas: 2020-01-21 13:35:38 Kategorie: žádná Titulek:
Přezdívka: Antiurza Mail: neuveden Web: neuveden
Vy dvě svině (Urza+Pánek)! Tímto jste si vykoledovali válku:

"Třetím krokem je vysvětlit veřejnosti, že Liberální institut je skutečně liberální. Že jsme liberální také, co se týče společenských témat.
Že nelze mít liberální společnost nebo liberální hnutí, kde jsou na jedné straně homofobové a na druhé straně LGBT komunita.
Že nelze mít liberální společnost nebo liberální hnutí, kde na jedné straně jsou rasové nebo náboženské menšiny a na druhé straně “libertariáni”,
kterým vadí stát proto, že tyto menšiny šikanuje málo. Je evidentní, že jedni nebo druzí v takové skupině nebudou. Zkušenost nám ukazuje, že to
budou právě lidé z menšin. A jelikož nejsme politici, nemusíme ani činit kalkulaci: Můžeme a musíme jasně říkat, že je pro nás důležitější ochrana
práv jednoho homosexuála (samozřejmě bez ohledu na jeho politickou orientaci!) než to, že se urazí stovka homofobních shitheadů."

http://mmister.com/libinst-na-kongresu-ods-o-soucasnosti-a-budoucnosti-libertarianu/

Nulová tolerance! Do boje proti vám! Hajzlové zkurvení!
Čas: 2020-01-18 08:31:22 Kategorie: » Anarchokapitalismus « Titulek: odpoved pro Adama
Přezdívka: Urza Mail: urza v doméně urza.cz Web: https://www.urza.cz/
Nevim, jestli to myslite ironicky, ale mne to prijde fakt jako skvely dotaz (v pripade neoddelitelnych siamskych dvojcat).
Myslim ze z hlediska homesteadingu by si kazdy privlastnil ty casti, ktere muze primo ovladat; a zbytek tela by byl ve spoluvlastnictvi.
Asi by s tim telem nesmel nikdo delat nic, s cim nesouhlasi ten druhy; a paradoxne by tu asi nastal pripad, kdy by sebevrazda mohla znamenat poruseni NAPu.
Kazdopadne je to poprve, co mi takovy dotaz nekdo polozil, coz se mi kolem NAPu moc casto nestava.
Čas: 2020-01-18 07:25:40 Kategorie: žádná Titulek: poznamka pro nor
Přezdívka: Vlach Mail: neuveden Web: neuveden
jak muzete zminit v teto souvislosti Marxe?! Ten prece chtel prirozenost nahradit umelinou. Kdezto ankapitalisti, trzari,..proste zastanci maximalni svobody(!) to chteji jen vratit zpet. Nechat to samo pozvolna vratit do normalnosti. Proti tomu muze protestovat jedine clovek pracujici v teple statni kancelari
Čas: 2020-01-18 07:15:29 Kategorie: žádná Titulek: tip pro Urzu a pozdrav
Přezdívka: Vlach Mail: neuveden Web: neuveden
Mozna by se mohl libit(nebo Tereze) rakousky psychiatr Frankl. Pres pobyt v koncentraku se probojoval k Vuli ke smyslu-tj. v kazde situaci se da mit smysl.
Čas: 2020-01-17 23:33:47 Kategorie: » Anarchokapitalismus « Titulek:
Přezdívka: Adam Mail: neuveden Web: neuveden
Zásadní dotaz:
Komu patří tělo siamských dvojčat?
Čas: 2020-01-13 21:29:08 Kategorie: žádná Titulek: odpoved pro Lojzu
Přezdívka: Urza Mail: urza v doméně urza.cz Web: https://www.urza.cz/
Jj, možná on....
Čas: 2020-01-13 18:43:26 Kategorie: žádná Titulek:
Přezdívka: Lojza Mail: neuveden Web: neuveden
To je myšleno tento Hynek?

http://www.bawerk.eu/

"Varování: tyto stránky jsou přísně paleolibertariánské! Nemají nic společného s tzv. levicovým čili progresivním "libertariánstvím" různých výtvorů Karla Janečka či jiných progresivních právníků, jedno zda jde o Urzu anebo Martina Pánka. Tito lidé se za libertariány vydávají, ač jimi ve skutečnosti nejsou."
Čas: 2020-01-13 11:02:55 Kategorie: žádná Titulek: odpoved pro Jakuba Gé
Přezdívka: Urza Mail: urza v doméně urza.cz Web: https://www.urza.cz/
Hynku?
Čas: 2020-01-13 10:57:26 Kategorie: žádná Titulek:
Přezdívka: Jakub Gé Mail: neuveden Web: neuveden
Nejvíce vás ovšem diskredituje kamarádství s Martinem Pánkem. To je opravdu ubožák a lidé kteří s nim kamarádí jsou mí nepřátelé.
Čas: 2020-01-13 10:42:58 Kategorie: žádná Titulek: odpoved pro Jakuba Gé
Přezdívka: Urza Mail: urza v doméně urza.cz Web: https://www.urza.cz/
No, jako soukromý detektiv byste se neuživil; můžete to zkusit u Policie, tam byste zapadl xD
Čas: 2020-01-13 10:39:21 Kategorie: žádná Titulek:
Přezdívka: Jakub Gé Mail: neuveden Web: neuveden
Inu, za vašim datem narozením si stojím. Vilu jsem viděl a že jste částečný kofoláč to je na vás stejně vidět. Akorát to vidědění jsem si vymislel.
Čas: 2020-01-13 10:30:51 Kategorie: žádná Titulek: odpoved pro Jakuba Gé
Přezdívka: Urza Mail: urza v doméně urza.cz Web: https://www.urza.cz/
LoL; máte informace s přesností o něco větší než kdybyste náhodně tipoval, ale ne zas tak o moc. Pokud je cílem házet sem nesmysly, abych je začal opravovat, plýtváte časem.
Čas: 2020-01-13 10:23:51 Kategorie: žádná Titulek:
Přezdívka: Jakub Gé Mail: neuveden Web: neuveden
To nevadí. Já viděl foto z té vaší vily, ona Tereza sdílela v minulosti na twitru ledacos.

Také vím, že nejste původem zcela Čech, a že máte 4. 7. narozeniny. A že vás otec vidědil a zřekl se vás.
Čas: 2020-01-13 09:32:59 Kategorie: žádná Titulek: odpoved pro Jakuba Gé
Přezdívka: Urza Mail: urza v doméně urza.cz Web: https://www.urza.cz/
Hledat na Internetu umi kdekdo (a casto je stat prave tou entitou, skrze kterou leakuji data, co ji clovek da), takze si pak leckdo pripada chytre, kdyz stravi chvili u Googlu a najde tam cosi, co pak povazuje za pravdivy udaj xDD
Čas: 2020-01-13 09:19:34 Kategorie: žádná Titulek:
Přezdívka: Jakub Gé Mail: neuveden Web: neuveden
To ne, on bydlí v nové vile zde: Kladno, Kročehlavy, V Bažantnici 2654, PSČ 272 01.

Původně bydlel ve vile v Tróji, ale to byla stará vila, tak se přestěhoval.

Je to zámožný člověk!
Čas: 2020-01-11 21:08:10 Kategorie: žádná Titulek: odpoved Urzovi/Jakubovi Ge
Přezdívka: Mail: neuveden Web: neuveden
Že by Urza byl bezďák?
Čas: 2020-01-10 17:45:34 Kategorie: žádná Titulek: Odpoved pro Jakuba Gé
Přezdívka: Urza Mail: urza v doméně urza.cz Web: https://www.urza.cz/
Chápu, že se snažíte něco zjistit tím, že střílíte náhodné možnosti, leč jste pořád dost mimo; tak či onak Vám míru chyb však upřesňovat nebudu xD
Čas: 2020-01-10 17:25:44 Kategorie: žádná Titulek:
Přezdívka: Jakub Gé Mail: neuveden Web: neuveden
Počkejte vy nebidlíte ve vile? Ještě napiště, že bidlíte v paneláku:)
Čas: 2020-01-10 15:17:34 Kategorie: žádná Titulek: odpoved pro Jakuba Gé
Přezdívka: Urza Mail: urza v doméně urza.cz Web: https://www.urza.cz/
Koukám, že co pokus něco uhádnout, to vedle xD
Čas: 2020-01-10 15:00:53 Kategorie: žádná Titulek:
Přezdívka: Jakub Gé Mail: neuveden Web: neuveden
Tak to je škoda, zkazil jste mi upřimnou radost. Ale vy jste stejně prachatej, když bydlíte v té vile na Kladně.
Čas: 2020-01-09 08:55:26 Kategorie: žádná Titulek: Odpoved pro Jakuba Gé
Přezdívka: Urza Mail: urza v doméně urza.cz Web: https://www.urza.cz/
O milion korun? To teda nevim.... o hodne casu, to ano, ale tolik ho zas nebylo; a cash skoro nic.
Čas: 2020-01-08 12:40:25 Kategorie: žádná Titulek:
Přezdívka: Jakub Gé Mail: neuveden Web: neuveden
Já jsem opravdu nadšen, že Urza přišel s tou lodí na Vltavě o milion korun. Juchuchůůůů! Třikrát hurá!!
Čas: 2020-01-06 17:47:41 Kategorie: » Anarchokapitalismus « Titulek: odpoved pro Adama
Přezdívka: Urza Mail: urza v doméně urza.cz Web: https://www.urza.cz/
Diky za link.
Čas: 2020-01-06 16:53:55 Kategorie: » Anarchokapitalismus « Titulek:
Přezdívka: Adam Mail: neuveden Web: neuveden
Čas: 2020-01-04 22:25:24 Kategorie: » Anarchokapitalismus « Titulek: odpoved pro Nor
Přezdívka: Urza Mail: urza v doméně urza.cz Web: https://www.urza.cz/
Tímhle by se dalo argumentovat proti libovolné změně libovolného historického režimu; ergo je to špatný argument.
Čas: 2020-01-04 20:42:07 Kategorie: » Anarchokapitalismus « Titulek: Ankap: Chyby anarchokapitalismu
Přezdívka: nor Mail: norbertbusta v doméně seznam.cz Web: neuveden
Nikdy mě nepřestane překvapovat kolik energie jsou lidi schopni věnovat něčemu co nemá žádný smysl. Stát není pouze zřízení společnosti ale proniká ve své komplexnosti do mysli(v různém stupni) každého účasníka. Představa že stát(který se vyvíjel tisíce let) nahradíte něčím lepším je naprosto směšná. Marx, Engls a jiní by Vám mohly vyprávět.
Čas: 2020-01-02 09:58:14 Kategorie: » Anarchokapitalismus « Titulek: odpoved pro Adama
Přezdívka: Urza Mail: urza v doméně urza.cz Web: https://www.urza.cz/
D-F změnil odkazy, díky za upozornění.
Lze to najít normálně na D-FENSově weblogu, když rozkliknete mě jako autora.
Čas: 2020-01-01 23:45:45 Kategorie: » Ostatní « Titulek: Článek: Alza
Přezdívka: Adam Mail: neuveden Web: neuveden
Ten članek nemuzu najit na D-Fensovi a po rozklinuti na clanky.urza.cz mi ff i chrome na androidu hlasi Vas prohlizec nepodporuje object.
Vyberte měsíc roku 2020: 01
Vyberte měsíc roku 2019: 12 11 10 09 08 07 06 05 04 03 02 01
Vyberte měsíc roku 2018: 12 11 10 09 08 07 06 05 04 03 02 01
Vyberte měsíc roku 2017: 12 11 10 09 08 07 06 05 04 03 02 01
Vyberte měsíc roku 2016: 12 11 10 09 08 07 06 05 04 03 02 01
Vyberte měsíc roku 2015: 12 11 10 09 08 07 06 05 04 03 02 01
Vyberte měsíc roku 2014: 12 11 10 09 08 07 06 05 04 03 02 01
Vyberte měsíc roku 2013: 12 11 10 09 08
Vyberte měsíc roku 1989: 11 09