Rozcestník
Přezdívka:
Mailová adresa:
Webové stránky:
Titulek příspěvku:
Příspěvek k webu:
Text příspěvku:
 
Čas: 2019-01-20 23:34:34 Kategorie: » Anarchokapitalismus « Titulek: Ankap: Web
Přezdívka: ANTIANCAP Mail: neuveden Web: neuveden
Jediný nekonstruktivní výlev je tu od někoho, kdo se za mne vydává.
Pořád dokola jen potvrzujete to, co píšu - stav společnosti nelze predikovat?
I když s tímto tvrzením nesouhlasím, odhadnout, jak se subjekty chovají (jako v makroekonomii) vám zlepší úsudek, jinak je to úplně slepé. Ta špatná predikovatelnost je přesně ten důvod, proč variabilita scénářů, spjatá s prosazením toho, co chcete = riziko, nejistota, působí na chování, preference - a to tím negativním směrem ex ante, nemusí se vůbec nic fyzicky dít.
Popsáním stavu, jak by to mohlo vypadat jste šlápl stejně vedle jako komunismus a jiné utopie. Popisování stavu je k ničemu, každá utopie jako ta vaše klekne, protože neexistují vazby, zájmy jednotlivých skupin v konfrontaci s jejich fyzickou a ekonomickou silou, které by to "držely pohromadě" tak, jak byste chtěl a druhá věc - proces tvorby pravidel z velmi podobného důvodu.

Je zajímavé, jak prostě nejste schopen reagovat na kritiku mimo šachovnici toho, co máte načtené z prehistorické rakouské školy. Důkazů tady je spoustu - stačí si všimnout, kdy odpovídáte a kdy mlčíte a ignorujete a píšete nesmysly o nekonstruktivnosti apod.
Nekonstruktivní je tady většina dotazů "naivních nováčků".

A vůbec - pokud byste měl v sobě jen trochu zdravého rozumu, nebyl by jste si tím tak jistý. To už samo o sobě působí nedůvěryhodně a fanaticky. Zabývat se něčím, co se týká té, jak tvrdíte "nepredikovatelné společnosti". V konečném důsledku riskujete ztráty a lidské životy..., v podstatě úplně všechno. Transformační recese a další ztráty, životy doprovázela i změna z relativně blbějšího systému na lepší (pád komunismu, pád fašismu). Ve vašem případě hrozí ještě horší věci, společnost už takový omyl s dnešní technologií neodpustí. Jedno tlačítko a je po všem. Firma teroristická s.r.o. ve vašem svobodném ancapu. Vlastně ne, není tu zákon, takže není žádné s.r.o. Není v podstatě nic a nikdo s ničím nemůže počítat a má strach - musí se bránit.
Čas: 2019-01-20 20:23:01 Kategorie: » Kniha hostů « Titulek: odpoved pro ANTIANCAP
Přezdívka: Urza Mail: urza v doméně urza.cz Web: https://www.urza.cz/
Od doby, co jsem Vaše nekonstruktivní a útočné výlevy začal ignorovat, jste zvýšil jejich intenzitu.
Upozorňuji, že to začíná hraničit se spamem.
Nejde o obsah (klidně tu dále travte čas a utápějte se ve své žluči), ale o četnost, která trochu překračuje míru.
Chcete napsat názor? Fajn, udělejte to. Do jednoho příspěvku. A pak mlčte.
Bude-li tu od Vás tímto způsobem vytapetováno, začnu to mazat (a znovu říkám, nikdy nemažu za názory, ty sem klidně pište jakékoliv, dokonce ani za formu, ta může být nadále útočná, ale rozhodně ne v této četnosti).
Čas: 2019-01-20 20:20:33 Kategorie: » Anarchokapitalismus « Titulek: odpoved pro Cepika
Přezdívka: Urza Mail: urza v doméně urza.cz Web: https://www.urza.cz/
Díky za otázky; zaprvé je třeba říci, že stav společnosti bez centrální autority nelze predikovat (z logických důvodů), takže všechny podobné otázky neodpovídají na to, jak by to bylo, ale jak by to mohlo být (kdybychom mohli volný trh predikovat, mohli bychom ho i naplánovat, což nelze).

A zadruhé všechny ty otázky vysvětluji ve svých přednáškách.
Co se týče těch o soudnictví a vykonávání práva, tak tady:
https://www.youtube.com/watch?v=ZUfWlr-Hqek&list=PLmwDL0lIJTxCc0yL4i9M2aNQ4a5wRzjb7
https://www.youtube.com/watch?v=CwJCtHGBglE&list=PLmwDL0lIJTxCc0yL4i9M2aNQ4a5wRzjb7

Co se týče odpovědi, jak se to liší od státu, tak ta spočívá v tom, že princip neagrese neříká, že je nepřípustné násilí obecně, ale pouze útočné násilí.
Čas: 2019-01-19 15:33:53 Kategorie: žádná Titulek:
Přezdívka: ANTIANCAP Mail: neuveden Web: neuveden
Přidal bych se k Cepíkovi, ale důležitější mi přijde stav, kdy se to ještě nestalo. Tzn. s čím mohu počítat ex ante?
Pravděpodobně mi neodpovíte, ale samotná ta variabilita možností ovlivňuje mé chování negativním způsobem.
Čas: 2019-01-19 15:30:17 Kategorie: » Anarchokapitalismus « Titulek: Ankap: Web
Přezdívka: ANTIANCAP Mail: neuveden Web: neuveden
Zajímavé, už se tu za mne někdo vydává. Logika příspěvku je ale na stejné nebo dokonce i nižší úrovni než zdejší ancap-úvahy. Nedaří se vám to ani napodobit.
Čas: 2019-01-19 00:49:01 Kategorie: žádná Titulek: Exekutiva
Přezdívka: Cepik Mail: pepajunas v doméně gmail.com Web: neuveden
Kdo je vykonavatelem exekutivy? Já se řekněme rozhodnu že někomu se usekne ruka? Kdo bude vykonavatelem? Já sám? Jak se hrotí tato situace? Jak se to lyší od státu, který vykonává násilí? Prostě zjistím že právo je na mé straně. kdo je vykonavatelem exekutivy? A jak se daná obviněná osoba donutí k vykonání rozsudku? Díky, možná mi odpověď utekla, ale neslyšel jsem ji, proto dotaz touto cestou
Čas: 2019-01-18 22:19:15 Kategorie: žádná Titulek: Finance
Přezdívka: ANTIANCAP Mail: neuveden Web: neuveden
A ještě mám dotaz, kdo vás všechno platí? A bude někdy zveřejněna účetní uzávěrka? Nějak mě to nesedí, třeba takovej Marian Kechlibar má skoro 7000 lajků (vy jen 1500) a otiskují ho i Parlamentní noviny a přitom na svém transparentním účtu má příjmy průměrně ve výši 18 tisíc za měsíc (https://ib.fio.cz/ib/transparent?a=2701058992). A je přece jen známější. Vy něco tajíte.
Čas: 2019-01-16 10:03:11 Kategorie: » Anarchokapitalismus « Titulek: Makroekonomická identita ancapu
Přezdívka: ANTIANCAP Mail: neuveden Web: neuveden
Makroekonomická identita ancapu:
Hrozba ancapu ->
1) kanál: Růst variability možností, včetně destruktivních scénářů = růst globálního ekonomického rizika
2) kanál: Růst právní nejistoty, promítá se i do 1), i do ohodnocení investic, i do apetitu po obranných prostředcích

Výsledek - Růst globálního rizika, pokles investic, přesun spotřeby, pokles spotřeby

Ancap zanikne přirozeně ještě než začne
Čas: 2019-01-12 18:44:16 Kategorie: » Anarchokapitalismus « Titulek: odpoved pro Ferdinanda
Přezdívka: Urza Mail: urza v doméně urza.cz Web: https://www.urza.cz/
Já nevím, kde je pravda se zdravotnictvím; ale jsem přesvědčen, že by si každý měl sám rozhodovat o tom, jak bude léčen.
Čas: 2019-01-10 11:21:30 Kategorie: » Anarchokapitalismus « Titulek: Ankap: Web
Přezdívka: ANTANCAP Mail: neuveden Web: neuveden
Klidně si argumenty poslechnu. Těžko to ale vyvrátí způsob, jakým forward looking jedinci kalkulují. A to se bavím o procesu tvorby vašeho systému, ne, že by se z ničeho nic utvořil.
V teorii her také máte stavy, které lze popsat, ale nelze jich docílit za předpokladu daných zájmů jednotlivých subjektů. Tak si můžete básnit o té své utopii, ale nemusí existovat způsob, jak by nastala - stejně jako např. komunismus.

Nálepkovat systém si můžete jak chcete. Já nezastávám ani jeden z extrémů. Jeden extrém, totalita je výhodný jen pro omezený počet osob.
Váš extrém má zásadní nedostatky v procesu tvorby a nevidím jediný důvod, proč by nevedl k monopolu na násilí a dalším monopolům. Váš předpoklad, že se všichni "drží v šachu" a vyvine se systém práva pomocí sjednocující poptávky má dva nedostatky. Za prvé než se vyvine, zvýšená nejistota zabije ekonomiku (viz mechanismy kalkulací). Za druhé těžko obhájíte způsob, jakým se vyvine a jak se bude kalkulovat s paralelním výkladem práva a vynucovačem, který nebude nic jiného než monopol na násilí. Kdyby nebyl, není to z podstaty vynucovač.
Čas: 2019-01-10 10:09:38 Kategorie: žádná Titulek: Odpověď pro Ferdinand 1
Přezdívka: Roman Mail: neuveden Web: neuveden
Jde o to, že farmaceutické firmy nesmí mít státem a zákony vytvořený monopol. Pokud bude legální i alternativní medicína, máte právo si vybrat způsob léčby a je to v pořádku. Lidé se mohou rozhodnout, že farmaka nechtějí. Takže nebojujme proti farmacii, ale proti zákazu alternativní medicíny ;)
Čas: 2019-01-10 10:02:14 Kategorie: žádná Titulek: Odpověď pro ANTIANKAP
Přezdívka: Roman Mail: neuveden Web: neuveden
ANTIANKAP - vy zase nechápete, že jsem jen shrnul, co si o vašich sáhodlouhých "příspěvcích", které ničemu nepřispívají, myslím. Jak už vám Urza několikrát napsal, není to téma sem, protože se jen nimráte dokola ve věcech, které jsou sice zajímavé, ale na dlouho a vy zkrátka nechcete slyšet jiné argumenty, jen a jen hejtíte dál. ... Samozřejmě vím, že jste nemluvil o decentralizované spravedlnosti :) O tom píšu já a vy jste nepochopil proč, protože to je pro mne podstatné a je to ústřední téma pro nás a pro celou společnost. Pokud vy svými znalostmi a argumenty (bez ohledu jakými) v konečném důsledku obhajujete centralizaci vlády, tedy monopol na násilí, stupňující se totalitu atd., pak je to vaše volba. Mě to může být jedno. Ale jen tady zbytečně trolíte.
Čas: 2019-01-07 15:59:29 Kategorie: » Anarchokapitalismus « Titulek: Ankap: Monopoly
Přezdívka: Fero 1 Mail: neuveden Web: neuveden
Lithium
Čas: 2019-01-07 15:53:22 Kategorie: » Anarchokapitalismus « Titulek: Ankap: Drogy
Přezdívka: Ferko 1 Mail: neuveden Web: neuveden
Dobrý den.

Bylo by dobré rozšířit sortiment drog o tkz."lékojedy" kterými světoví Mengeleho následovníci legálně otravují lidi!!!! Dále to jsou jedy v potravinách, ve vodě a vzduchu/chemtreils/

šf
Čas: 2019-01-07 14:56:16 Kategorie: » Anarchokapitalismus « Titulek: Ankap: Armáda
Přezdívka: Ferdinand Mail: neuveden Web: neuveden
Dobrý den.
V této chvíli jsme kolonií Německa a EU aniž padnul jeden výstřel, vzniká 4.říše. Hitler by hleděl!!! Naši slouhové /politici a atd./ sloužící slouhům německým a americkým nás umlčují, fašizují, je zde ještě větší totalita jako za SSSR. Spousta ovčanů nemá tuchy co se děje a 30 roků podporují stejné zkorumpované politické hovada, humanitní bombardéry/Václav Flaška/ a nevidí, že bubáci jsou zde proto, aby byla občanská válka.

šf
Čas: 2019-01-07 12:53:11 Kategorie: » Anarchokapitalismus « Titulek: Ankap: Zdravotnictví
Přezdívka: Ferdinand 1. Mail: svec.f v doméně centrum.cz Web: neuveden
Dobrý den.
Začínám se seznamovat s Vašimi články, přečetl jsem i článek o zdravotnictví. Souhlsím s Vašimi názory,ale západní medicína zřejmě záměrně nechce vyléčit lidi, ale jen je léčit, protože není schopna a ochotna zjišťovat příčiny nemocí a tím ztratila možnost je vyléčit!!!!!Léková lobby/očkování dětí a atd./ má hody a okrádá nás otroky.Zapadá to do scénáře o snižování počtu lidí na planetě zemi.
Jsem srozuměný,že systém který popisujete bude fungovat. ale mám velkou obavu až strach, že to bude dlouho trvat než to pochopí potřebný počet lidí, aby mohla nastat nějaká změna k lepšímu a mezi tím Ti "nosatí", co z nás dělají otroky, úplně ovládnou celý svět a my nebudeme smět ani promluvit!!!
Budu šířit Vaše názory co nejvíce a nejrychleji budu moci, abych měl dobrý pocit, že cosi pro sebe a ostatní dělám.
Odpovězte na systém zdravotnictví a rychlost šíření informací.

šf
Čas: 2019-01-03 16:18:02 Kategorie: » Anarchokapitalismus « Titulek: Ankap: Web
Přezdívka: ANTIANCAP Mail: neuveden Web: neuveden
Roman:
Zřejmě vůbec nechápete, o čem píšu nebo to nečtete. O bezpečnosti a právu to nebylo, ale o kalkulaci forward looking subjektů, obecné, oproštěno o jakékoliv zřízení v zemi.

Nedivím se, že skupina lidí, která podporuje ancap neznají pojmy, na které se odvolávám. A pak vytahují nesouvisející věci.
Čas: 2019-01-03 14:31:39 Kategorie: » Anarchokapitalismus « Titulek: odpoved pro Boleslawa Wawerku
Přezdívka: Urza Mail: urza v doméně urza.cz Web: https://www.urza.cz/
Už si nepamatuji, o jaký titul šlo.
Ale pokud se ozve, rádi ho podpoříme.
Čas: 2019-01-03 13:51:55 Kategorie: » Anarchokapitalismus « Titulek: Ankap: Web
Přezdívka: ANTIANCAP Mail: neuveden Web: neuveden
velkej Ká:
To tvrzení je rozebráno o příspěvek předtím. Není to jen izolované "nemáte prostředky". Nemohu každý příspěvek vše zopakovat.
Že jsou napsány texty o něčem není argument pro to, že je to smysluplné.
Ono je spíš také mnoho napsáno o tom, že je to NESMYSL.
Čas: 2019-01-03 13:28:11 Kategorie: žádná Titulek:
Přezdívka: Boleslaw Wawerka Mail: neuveden Web: neuveden
Tak to je škoda, zvlášť pokud mělo jít prý o Demokracii, bůh který selhal? Ale třeba se vám ještě ozve.
Čas: 2019-01-03 11:39:18 Kategorie: žádná Titulek: Odpověď pro ANTIANKAP
Přezdívka: Roman Mail: neuveden Web: neuveden
Dovolím si poznámku pro pana (nebo paní) ANTIANKAP: Jste ignorant. Pan Urza ve svých přednáškách zodpověděl velmi rozsáhle témata o bezpečnosti, právu apod. Nemůžete po něm chtít, aby to tu s vámi omílal znovu dokola. Pokud se vám myšlenka centralizovaného práva a bezpečnosti líbí více než myšlenka polycentrického práva a bezpečnosti, je to vaše věc, váš názor, nikoliv fakt. Tak tady netrolte a jděte o web dál. Fakt nás to už nebaví číst ;-) Nic osobního.
Čas: 2019-01-02 13:28:45 Kategorie: žádná Titulek: odpoved pro Boleslawa Wawerku
Přezdívka: Urza Mail: urza v doméně urza.cz Web: https://www.urza.cz/
Jeden z čtenářů se ozval, že ji chce vydávat, zda mu poskytneme prostor, zda u nás bude moc požádat a zdroje a podobně.
Naše odpověď byla kladná, od té doby však ještě nic neudělal.
Čas: 2019-01-02 13:27:07 Kategorie: » Anarchokapitalismus « Titulek: odpoved pro Bandyho
Přezdívka: Urza Mail: urza v doméně urza.cz Web: https://www.urza.cz/
Zdravím.
Nelze si představovat, že někde bude ankap ze dne na den; jde spíš o postupný proces zmenšování státu až k jeho úplnému zániku.
Čas: 2019-01-02 13:18:34 Kategorie: žádná Titulek: Dotaz
Přezdívka: Boleslaw Wawerka Mail: neuveden Web: neuveden
To s vydání nějaké knihy od Hoppeho bylo jen příměrem nebo vtipem? Anebo je to opravdu pravda? Díky
Čas: 2019-01-01 18:54:12 Kategorie: » Anarchokapitalismus « Titulek: Ankap: Lidská práva
Přezdívka: Bandy Mail: ogoga v doméně seznam.cz Web: neuveden
Zdravím, počtení to není špatné, jen mám pocit, že jsme na úrovni teorie a nevidím praktickou možnost ani jen "vyzkoušení" této teorie, ne to ještě skutečné realizace v praxi. Samostatné izolované území není reálné a ve velkém se to nepodaří, nebo je nějaký "návod" ?
Čas: 2019-01-01 14:55:20 Kategorie: » Anarchokapitalismus « Titulek: Re: ANTIANCAP
Přezdívka: velkej Ká Mail: neuveden Web: neuveden
ANTIANCAP: Je zajímavé, že anarchokapitalismus byl v mnoha knihách zkoumán (a rozpracováván) tolikrát, že tvrzení "nemáte prostředky jak jej zkoumat" nepůsobí věrohodně. Pokud je Vaše zbývající kritika anarchokapitalismu postavena na podobně nevěrohodných či lehce vyvratitelných tvrzeních, není divu, že se Vámi nechce nikdo zabývat. Ani já tak nebudu činit.
Vyberte měsíc roku 2019: 01
Vyberte měsíc roku 2018: 12 11 10 09 08 07 06 05 04 03 02 01
Vyberte měsíc roku 2017: 12 11 10 09 08 07 06 05 04 03 02 01
Vyberte měsíc roku 2016: 12 11 10 09 08 07 06 05 04 03 02 01
Vyberte měsíc roku 2015: 12 11 10 09 08 07 06 05 04 03 02 01
Vyberte měsíc roku 2014: 12 11 10 09 08 07 06 05 04 03 02 01
Vyberte měsíc roku 2013: 12 11 10 09 08
Vyberte měsíc roku 1989: 11 09